Zaujímavý projekt a pre niekoho inšpirujúci je i tento z Kazachstanu.
Podnikateľ Nadir Aldagarov (na snímke s manželkou) si kúpil pozemky .
Kúpil 100 hektárov pôdy za horou Kok-Tobe. Chcel si tam postaviť dom, ale rozmyslel si to a rozhodol sa otvoriť to pre verejnosť, aby nebol jediným „vlastníkom“ takejto krásy. Pozemky čo kúpil že susedia s týmito krásami „Almatau“, „Tabagan“ a „Lesnaya Skazka“ a netešilo by ho mať tú krásu pre seba.
Tak vymyslel projekt takejto sociálnej farmy.
Má to byť poľnohospodársky park – agropark ako výrobné a vzdelávacie centrum, kde sa budú zavádzať nové udržateľné technológie v poľnohospodárstve. Akýsi druh technoparku, „inkubátora nových potravinárskych výrobkov,“
Pre predstavu…bude tam včelín, kde budú zbierať med. Ale to im nestačí obyč. med. Cieľom je vytvárať nové doplnky stravy z medu, mixovať, zmiešať napr. s orechmi, pridať bylinky…čokoľvek, ale musí to mať pridanú hodnotu, proste cieľom je priniesť nové výrobky na trh pod novými značkami.
Spomínaná sociálna farma sa nachádza na vrchole hory.
Predtým k nej viedla „somárska cesta“, po ktorej ťažko prechádzali aj terénne vozidlá. Robia alebo urobili už novú cestu, vraj ťažké mechanizmy rezali vrstvy zeme na šiestich miestach.
K dispozícii bude mini-farma, laboratórium pre výskum a vývoj, mini-spracovateľský obchod, certifikačné laboratórium, komunitné centrum a rekreačná oblasť pre rozvoj agroturistiky.
Tiež tam bude záhrada, kde budú rásť nielen bežné ovocné stromy, ale aj netradičné plodiny pre ich zemepisné šírky, ktorých plody dovážali z Číny. Aj skleníky pre vzácnu zeleninu, bylinky, šalátové rastliny. Tretia zóna je určená na pestovanie kvetov. Sociálna farma je presvedčená, že by sa nemali spoliehať na tradičné ruže a tulipány, ale na tie odrody, ktoré sa zvyčajne dovážajú zo zahraničia.
Pre svoju mini farmu a farmárov, ktorí budú spolupracovať s ich Socialnou farmou sa rozhodli vytvoriť park malých poľnohospodárskych strojov. Akože si sami vyrobia malý traktor. Spojili sa s niekym, kto vyrába elektromobily. Zhromaždí tiež roboty pre poľnohospodársky park, ktorí budú robiť ťažkú prácu a ktorých je možné ovládať pomocou smartfónu.
Kľúčovým že má byť laboratórium pre výskum a vývoj. Hovoria, že …„trik spočíva v tom, že konečný spotrebiteľ sa podieľa na tvorbe produktu. Prvou etapou je podrobná štúdia dopytu na trhu a ochoty spotrebiteľov kúpiť si konkrétny typ produktu. Obchodníci budú skúmať na čo ľudia čakajú, a žiadať technologických pracovníkov v oblasti výskumu a vývoja, aby vytvorili napríklad technológiu na výrobu sušených vodových melónov. Vytvoria a uvedú na trh experimentálnu linku, budú sušiť, baliť, vyvíjať značku…navrhovať, sledovať ako pokračuje predaj. …
Akože fakt seriózne. Pretože, Alistair Kline, spoluzakladateľ a medzinárodný partner spoločnosti Social Farm, tvrdí, že predmetom laboratória bude poskytovanie služieb certifikácie potravín, ako je vydávanie noriem ISO 22000, Hazard Analysis & Critical Control Point (systém HACCP poskytuje kontrolu vo všetkých fázach výroby potravín a tiež v ktoromkoľvek mieste skladovania a implementácie). Podľa Klineho tiež laboratórium vykoná mikrobiologické testy na identifikáciu patogénov, ktoré pomôžu ľuďom pochopiť výživovú hodnotu potravín, ktoré konzumujú.
„Certifikácia zabezpečí, že poľnohospodári dodávajú výrobky konzistentnej kvality a poskytujú im jasné parametre merania a monitorovania. Certifikát bude predpokladať ochranu na trhu, pozitívne ovplyvní zosúladenie marketingových procesov a zisk, a toto umožní poľnohospodárom vstúpiť na európsky trh so svojimi ekologickými a ekologickými výrobkami, ktoré sú dnes v rozvinutých krajinách žiadané …vravia.
Tiež hovoria, že chápu, že vytvorenie experimentálnej minifarmy, spustenie spracovania a zavedenie distribučných kanálov pre ekologické výrobky je polovica úspechu a je potrebné rozšíriť nový prístup k práci na pôde medzi miestnym obyvateľstvom, zmeniť prístup roľníkov k novým technológiám, presvedčiť, že staromódny spôsob hospodárenia je už nerentabilný.
Ale veria, že je úžasné žiť v prírode, pracovať s novými technológiami, vyrábať a jesť vynikajúce výrobky ktoré si vyrobia sami.
Nezabúdajú ani na deti. Som čakala že ako, a dopátrala som sa že
ako inak, štýlovo. Prizvali si nejakého slávneho priemyselného dizajnéra Timura Aktaeva, ktorý predvedie miestnym chlapom, čo sa dá vyrobiť napríklad z kože alebo plsti a potom farmárske deti keďže budú mať prístup k týmto materiálom, ale nevedeli by, čo zaujímavé by sa z nich dalo vytvoriť, im ukáže niečo jedinečné….
no krása 💗 chcela by som byť farmárske dieťa.
Už skrátim, ide teda o dva typy projektov – infraštruktúrny, zabezpečujúci fungovanie všetkých prvkov poľnohospodárskeho parku a projekty jednotlivých značiek potravín.
Myslíte, že niečo také môže byť reálne?😏