V rámcii intervencií s asistenciou zvierat (AAI) je možnosť aj terapií s mačkou.

Terapie vedie odborník, profesionál v oblasti duševného zdravia.

Mačky sú zaujímavé zvieratá. Majú veľa úžasných aj frustrujúcich vlastností – rovnako ako naši partneri, priatelia, kamaráti…

Mačky sú hrdé, nezávislé, tvrdohlavé, milujúce, oddané a občas protivné, zlé a hnusné. Mať lásku od mačky je úžasny pocit, pretože viete, že ste si túto lásku zaslúžili – mačka svoju lásku väčšinou nedáva veľkodušne. Človek sa cíti poctený tým, že ho miluje mačka.

Páči sa nám robiť intervencie s mačkami, pretože mačka ochotne oznámi, ako sa cíti, pokiaľ ide o energiu a interakciu v miestnosti. Bude tolerovať a akceptovať – do určitej miery. A to je naozaj dobrá vec – udržuje nás v realite, učí ako pristupovať nielen k živým bytostiam, ale i k ľuďom. Učí nás ako sa správať vo vzťahu. Nie je to nič osobné … mačky uprednostňujú harmonický priestor. Aj keď by bolo príjemné si myslieť , že byť vo vzťahu je ľahké a mohli by sme sa správať vždy ako chceme…., ak chceme šťastný a zdravý vzťah, jednoducho to tak nie je. Dobré vzťahy si vyžadujú prácu.

S deťmi, mladými ľuďmi hovoríme o sebaovládaní – a áno, vzťahy si určite vyžadujú veľké množstvo sebakontroly. Výkriky, vzájomné volanie mien, hovorenie všetkého a čohokoľvek, čo nás napadne, my sa môžeme cítiť dobre, ale pre pocity nášho partnera je to zlé, zraňujúce a môže to narušiť náš vzťah.

Keby sme mali postoj mačky, nikdy by sme netolerovali kričanie. Jednoducho a ticho by sme odišli, alebo by sme sa chceli pomstiť vytrhnutím, poškriabaním alebo dokonca syčaním. Jednoducho a ticho odíde naša Mia.

Dôstojnosť mačky je jednou z vlastností, ktoré by sme radi podporili u každého kto k nám príde a má problém so vzťahom, či už s kamarátmi v škole, priateľmi….každý, kto je vo vzťahu.