Veselé a podporné stretnutia so zvieratami

„Je úžasné sledovať skupinu, ako sú úplne sústredení a ich zmysly prebudené.
Každý je oslovený tým istým zvieraťom pričom spôsob ich prezentácie je individuálny.

Naozaj jedinečné a krásne.


Zviera je pokojné, chodí pomedzi obyvateľov, vyhľadáva kontakt a oni hovoria, hľadajú slová, vyjadrujú svoje pocity, hovoria spomienky zo svojich životov…Títo ľudia ožívajú, niektorí vtipkujú, sú tam so všetkými svojimi zmyslami..cítia, cítia a cítia“….ten pohľad nás napĺňa.

Zvieratá môžu byť dôležitými a užitočnými spoločníkmi v živote ľudí akéhokoľvek veku a v akejkoľvek fáze života.
Návštevy s malými zvieratami na podporu vzťahov medzi ľuďmi a zvieratami, ktoré sú  alternatívou chovu domácich miláčikov, realizujeme v domovoch pre seniorov a podobných inštitúciach.
Čoraz viac je uznávaný veľký potenciál týchto malých zvierat v inštitúciach, tým ako zvieratá prinášaju prírodu a život do domovov týchto ľudí.

Návštevy so zvieratami sú vnímané ako cenné rozšírenie obvyklých aktivačných programov najmä pre ľudí s demenciou.


Veselé a podporné stretnutia s našimi zvieratami môžete zažiť v priestoroch občianskeho združenia.

Jedno miesto sa nachádza v lokalite medzi Prešovom a Košicami a jeho súčasťou je drevostavba, pomenovaná ako Hernička Zvieratá a ľudia navzájom o.z.

V nej realizujeme i školenia zamerané na podporu vzdelávania a získavania zručností pre tých, ktorí by chceli so svojimi zvieratami vykonávať návštevy v blízkosti svojho domova, príp. majú záujem o spoluprácu v oblasti intervencií so zvieratami.

Zvieratá robia radosť, vyvolávajú spomienky, ponúkajú spestrenie každodenného života, motivujú k diskusiám, stavajú mosty do minulosti, sú nežné, umožňujú starostlivosť a mnoho iného.