Na ceste od pochýb s chlpatým sprievodcom - PROGRAM ČÍTANIA SO PSOM

Milí rodičia, keď si teraz hovoríte, že táto aktivita nie je pre vás, že čítanie vaše dieťa nebaví, alebo že sa ostýcha čítať nahlas, či nerado číta, pretože ho často opravujú,…tak prosím  počúvajte.

Na našich hodinách nie je nič z toho prekážkou v tom, aby vaše dieťa čítalo alebo začalo čítať.
Čítanie so zvieratami je náš prvý a dôležitý program, ktorý zahŕňa terapeutické zvieratá na pomoc deťom pri zlepšovaní ich čitateľských a komunikačných schopností a tiež ich vedie k tomu, aby milovali knihy a čítali.
Spoločníci k čítaniu sú terapeutické zvieratá, ktoré dobrovoľne spolupracujú s deťmi, navštevujú školy, knižnice a mnoho ďalších prostredí, ako spoločníci na čítanie s deťmi.

Zvieratá robia všetko oveľa zábavnejšie.

Psy dokážu byť skvelí poslucháči príbehov a ich prítomnosť vytvára príjemné a motivujúce prostredie.
Zvieratá, ktoré zahŕňame do programu čítania sú pokojné, priateľské, bezpečné, nesúdiace, prejavujú dôveru v dieťa a jeho schopnosti a sú zábavné.

Pripojte sa k nášmu programu čítania a nechajte svoje dieťa trénovať čítanie nahlas našim zvieratám.
Nielenže si precvičia potrebné zručnosti, ale dostanú aj objatia a bozky od našich psíkov.

V ponuke máme programy “psie ušká” a “čítanie Artušovi a Tuške” a mnohé iné. Po dohode prispôsobíme individuálnym potrebám.

Čítacie programy realizujeme pre skupiny v knižniciach, aj pre jednotlivcov napr. v HERNIČKE občianskeho združenia. Vtedy, keď dieťa dosiahne v programe svoje individuálne ciele, kniha, z ktorej čítalo bude „označená labkou“ toho zvieraťa, ktoré mu bolo spoločníkom v čítaní.
Dieťa si tak môže knihu ponechať ako spomienku.

Čítanie a záujem o knihy sme podporili i na festivale PUNKTÍK.

Festival Punktík je o spoznávaní kvalitnej detskej literatúry a v sobotu 18. JÚLA 2020 mladým čitateľom „prepožičal svoje uši“ psík Ajo!